Odkryj nowy ekologiczny dywan zewnętrzny „EF Maat”
W cenie od 249,00 zł!

Braidd5®

Ognioodporna tkanina z kroplami, dzięki której można cieszyć się widokiem, nie będąc ofiarą działania słońca.

Specjalnie zaprojektowany, aby połączyć ochronę przed ciepłem i słońcem z oddychalnością i większą prywatnością.

Braidd5®

Braidd5® to tkanina Maanta na zasłony opadające specjalnie zaprojektowane, aby połączyć ochronę przed ciepłem i słońcem z oddychalnością. Tkanina ta umożliwia przepływ powietrza, ale blokuje ciepło i światło słoneczne (85 do 95 procent blokowania promieniowania UV). To tworzy środowisko chłodny, zacieniony i bezpieczny dla użytkownika.

Nasza tkanina Braidd5® jest wykonana z poliestrowy rdzeń, jest stabilny wymiarowo (zdolne do utrzymania pomiarów, nawet w zmiennych warunkach otoczenia) i przyjazne dla środowiska. 

Jest również odporny na rozciąganie i zginanie. Okazuje się on bardzo stabilny nawet przy dużych zmianach temperatury, jakie mamy między latem a zimą. Dlatego też pomaga osłaniając przed upałem w lecie i izolując ciepło ścian w zimie. Może zmniejszyć zużycie energii nawet o 33% i zablokować od 90% do 96% promieni UV! Pomyśl tylko, że może ona obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o 5 do 15 stopni Celsjusza! Nasz Braidd5® ma aperturę 5%, najbardziej odpowiednią dla pionowych projektów zacieniania słońca.

Z Easy Switch w połączeniu z naszymi zasłonami opadającymi można zmienić tkaninę za pomocą bardzo łatwy. W ten sposób w ciągu kilku minut można przejść z Braidd5® na lato na Clear® na zimę.

GŁÓWNE ZASTOSOWANIE: ZRZUĆCIE KURTYNY!

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania przedostawaniu się ciepła do okien jest montaż opuszczanych rolet do okien zewnętrznych. Zewnętrzne rolety okienne to doskonałe rozwiązanie ze względu na ich wyższą wydajność w redukcji słonecznych zysków ciepła. Świadczy o tym poniższy wykres. Przestrzeń bez zaciemnienia pozwala na wniknięcie 80% ciepła słonecznego. Wewnętrzne rozwiązanie zaciemniające sprawdza się lepiej, blokując ponad 50% zysków ciepła słonecznego. 

Jednak dla uzyskania maksymalnych efektów nie można zastąpić rolet zewnętrznych, które blokują ponad 85% słonecznych zysków ciepła.

OSZCZĘDZANIE ENERGII

Zmniejszenie ilości energii słonecznej wpadającej do pomieszczenia przez okna i szyby może być bardzo trudne, zwłaszcza na dużych powierzchniach. Zastosowanie zasłony zewnętrzne spadające może być jednym z lepsze rozwiązania aby osłonić fasadę przed promieniami słonecznymi UV i unikać gromadzenia się ciepła: przewaga nad roletami wewnętrznymi jest ogromna. W rzeczywistości, roleta zewnętrzna może zmniejszyć ilość promieniowania słonecznego nawet o 85%, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia ilości przestrzeni wewnętrznej, którą należy schłodzić. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób zainteresowanych większa oszczędność energii i dbałość o środowisko.

OLŚNIENIA

Nadmierne nasłonecznienie może prowadzić do powstawania uciążliwych zjawisko olśnienia. Zjawisko to jest szkodliwe dla wzroku i może stworzyć stresu lub zmęczenia. Odpowiednie osłonięcie okna markizą ogranicza to uciążliwe zjawisko, ponieważ pozwala na doskonała i przyjemna jasność, tworząc bardziej komfortowe środowisko wewnętrzne.

Nie trzeba wiele otwierać w tkaninach, aby zapewnić doskonały widok. Nasz Braidd5® to tworzone według bardzo precyzyjnych standardów, poprzez kontrolę ilości powierzchni, która pozostaje otwarta. Tkaniny o otwarciu pomiędzy 3% a 10% oferują doskonały poziom widoczności w połączeniu z doskonałym poziomem wydajności słonecznej.

Rolety solarne mają za zadanie kontrolować światło, nie eliminując go. Działają one jak "okulary przeciwsłoneczne" dla okien, wpuszczając odpowiednią ilość światła bez uszczerbku dla świeżości pomieszczenia, tworząc bezpieczniejszy i bardziej relaksujący obszar.

Braidd5®
Waga 410 g/m²
Współczynnik otwarcia 5%
Skład 30% Poliester
70% PVC
Przędza 220D
Wytrzymałość na zerwanie 1600Nx1500N
Wydłużenie Osnowa 22%
Działka 23%
Trwałość koloru 8
Odporność ogniowa California U.S. Title 19 , NFPA 701-2010 TM#1,
BS 5867 2008 Part 2 Type B Performance
Blokada UV 95%
Produkt dodany do listy życzeń