Jesień z Maantą: zniżka do 50 € na Solaria i Saill

EasyShade Przewiewny
Zacienienie w doskonałej cenie

Ten przeciwsłoneczny żagiel jest wersją wyjściową produktu i oferuje doskonały  stosunek jakościowo-cenowy. Bardzo łatwy montaż, główne cechy charakterystyczne - Krój horyzontalny (pasy) - Tkanina 180 gr/mkw - Pierścienie ze stali nierdzewnej .. EasyShade Przewiewny to żagiel przeciwsłoneczny zabezpieczający przed wiatrem i gradem dzięki zastosowaniu...
159,00 zł

SolariA Przeciwsłoneczny
Nasz najlepszy żagiel przewiewny, krój radialny

Solaria przeciwsłoneczna to wyprodukowany we Włoszech żagiel zrealizowany z bardzo wytrzymałego materiału Meshnet® HDPE o gramaturze 320 gr na metr kwadratowy. Główne cechy charakterystyczne - Krój radialny - Tkanina Meshnet HDPE 320 gr - Szwy cyfrowe - Pierścienie ze stali nierdzewnej - Wyprodukowany we Włoszech ..Optymalnie zabezpiecza przed...
1 759,00 zł 2 009,00 zł
pozostały czas

Saill Przeciwsłoneczny
Markiza żaglowa przewiewna wysokiej jakości

Żagiel przeciwsłoneczny Saill made in Italy wykonany z innowacyjnego i przyjaznego dla środowiska materiału Meshnet® HDPE. Główne cechy charakterystyczne - Krój horyzontalny (pasy) - Tkanina Meshnet HDPE 320 gr/m² - Pierścienie ze stali inox 316 - Szwy cyfrowe - Made in Italy..Wyprodukowany we Włoszech żagiel przeciwsłoneczny Saill wykonany z bardzo...
1 214,00 zł 1 359,00 zł
pozostały czas

Próbki tkanin Solaria i Saill

Poznaj na własnej skórze innowacyjne tkaniny techniczne Maanta!Wodoodporny Purishade®Ta rewolucyjna wodoodporna tkanina na żagle jest wynikiem wielu lat rozwoju i badań.Purishade® jest wodoodporny i oddychający jednocześnie, z trwałą kolorystyką, odporny na trakcję i ścieranie.Jest produkowany w sposób przyjazny dla środowiska (certyfikat niskiego wpływu...
4,53 zł

Co to jest oddychająca tkanina zaciemniająca?

Tkanina oddychająca to tkanina charakteryzująca się tak zwanym "luźnym splotem", tzn. tkanina jest przetwarzana w taki sposób, że sploty są mniej gęste niż w innych rodzajach tkanin, takich jak tkaniny wodoodporne. 

Efektem tego jest właśnie charakterystyczna oddychalność, która nadaje świeżość żaglowi i usuwa efekt "kaptura cieplnego".  

Dodatkowo przypominamy, że markizy żaglowe, które znajdą Państwo w tej kategorii, wykonane z tkaniny HDPE, posiadają gwarancję odporności na gradobicie.

 

 

Nasza oddychająca tkanina HDPE jest wykonana z polietylenu o wysokiej gęstości.

W porównaniu z polietylenem o niskiej gęstości jest on bardziej wytrzymały na rozciąganie. Ta cecha jest optymalna dla żagla, ponieważ pozwala na jego maksymalne rozciągnięcie w celu wyeliminowania wszelkich zagnieceń, bez ryzyka rozdarcia.

 

Nasze oddychające tkaniny

Maanta oferuje dwa rodzaje oddychającej tkaniny z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE i Meshnet). Oba pokryte są powłoką antypleśniową i dzięki swoim właściwościom schną w rekordowym czasie nawet po długich ulewach.

Obie tkaniny różnią się od siebie gramaturą, tj. stosunkiem wagi do powierzchni (g/m kw.). 

 

Pierwsza tkanina o nazwie HDPE jest oddychająca i stanowi podstawę wszystkich podstawowych oddychających żagli zacieniających "EasyShade".

Ma gramaturę 180 gr/m kw. i jest dziewicza, tzn. nie pochodzi z recyklingu. Wybór tej tkaniny został dokonany w celu zapewnienia wyższej jakości filamentu. 

W modelu EasyShade tkanina ta proponowana jest zawsze o kroju cross-cut, czyli z poziomymi pasami i wysokowytrzymałymi szwami oraz w 4 wariantach kolorystycznych: ivory, beige, cloud i graphite. Do wyboru jest 20 różnych rozmiarów w czterech kształtach: trójkąt, trójkąt prostokątny, prostokąt i kwadrat.

Wszystkie nasze oddychające tkaniny o gramaturze 180 g/m kw. posiadają również istotną cechę dla struktury zaciemniającej: tkanina zapewnia dobrą ochronę przed promieniowaniem UV.

 

 

 

Druga oddychająca tkanina o nazwie MESHNET to prestiżowa tkanina techniczna, z której wykonane są modele Saill i Solaria.

Również ona wykonana jest z polietylenu o wysokiej gęstości, ale o większej wadze: 320 gr/m². 

Tkanina ta jest całkowicie Made in Italy i po raz kolejny podjęto świadomą decyzję o wyborze tkaniny dziewiczej, aby zagwarantować nową i mocną przędzę. 

MESHNET" jest prawdziwą osłoną termiczną, ponieważ dzięki szerokiej siatce i swojej specyficznej wadze przepuszcza ciepło asfaltu do góry, a jednocześnie zapewnia wentylację obszaru pod osłoną. Jednocześnie tkanina MESHNET blokuje 95% promieni ultrafioletowych,  niezbędną przy wyborze konstrukcji zacieniającej.

 

Z tkaniny "MESHNET" 320 gr/sqm produkujemy w naszych magazynach dwa modele żagli, w 100% "Made in Italy". 

 

Pierwszy model, który został wyprodukowany z oddychającego materiału o gramaturze 320 g/m kw. nosi nazwę "Saill" i charakteryzuje się poprzecznym krojem.

Tkanina jest cięta cyfrowo przez najnowocześniejszą maszynę do precyzyjnego cięcia. Ostateczne szycie jest wykonywane przez nasze doświadczone szwaczki.

 

Drugi model produkowany z tkaniny "MESHNET" nosi nazwę "Solaria" i charakteryzuje się radialnym krojem. Co to oznacza? Kawałki tkaniny nie są cięte na paski, lecz na segmenty, a następnie zszywane promieniście: cięcie promieniste zostało wynalezione w 1983 roku przez projektanta żagli Toma Schnackenberga. Zaletą jest to, że zagwarantowany jest prawidłowy i równomierny rozkład naprężeń. Czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, są lepiej wspierane przez żagiel o takim kroju.

 

Zarówno model "Saill", jak i "Solaria" produkowane są w standardowych rozmiarach, jak również są dostosowywane do potrzeb klienta. 

Maanta oferuje 15 standardowych rozmiarów, w kształtach prostokątnych, kwadratowych i trójkątnych, w 4 kolorach: kość słoniowa, beż, chmura i grafit. 

Dla rozmiarów niestandardowych stworzyliśmy specjalny konfigurator, w którym możesz wprowadzić żądane wymiary, wybierając pomiędzy wymiarami kotwic a wymiarami samego żagla.

 

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp!

Zauważysz, że w żaglach oddychających nie musisz wybierać żadnych punktów odprowadzania wody, ponieważ woda będzie filtrowana przez samą tkaninę

Produkt dodany do listy życzeń