Pokrowiec na samochód

Markizy żaglowe doskonale nadają się do osłaniania parkingów.
Pozwalają schronić się przed gradem i pozwalają znaleźć fajne samochody.
Ponadto, w przeciwieństwie do systemu parasoli czy pergoli,
system markiz żaglowych jest w stanie zagwarantować nieprzerwaną świeżość dzięki zmienności nachylenia samego żagla.

POKROWCE SAMOCHODOWE: JAK ZŁOŻYĆ ZESTAW?

Możliwość wykorzystania części ogrodu jako parkingu, na którym można zostawić jeden lub więcej samochodów jest niezbędna:

  • Caping, które punkty są najmniej uciążliwe w twoim terenie. Będą to punkty, w których należy umieścić słupki z podstawą ziemną i w których należy zapewnić cokół betonowy z kostki o wysokości co najmniej 60 cm.
  • Określ ile miejsc parkingowych chcesz chronić przed słońcem i gradem. Decyduje to o ilości słupków, która będzie się zmieniać w zależności od ilości i wielkości żagli, które zdecydujesz się zamontować. Na ten wybór zazwyczaj wpłynie wielkość powierzchni do pokrycia, a także gust estetyczny. Największy rozmiar, w jakim wykonujemy nasze żagle to 42 metry kwadratowe, dlatego w przypadku powierzchni większych niż ta wielkość konieczne będzie wybranie dwóch lub więcej żagli.
  • Gdy mamy już pomysł na to, jak ma wyglądać ostateczna konstrukcja, należy ustalić, czy skrzydło powinno mieć wymiary dostosowane do potrzeb klienta, czy też nasza różnorodność standardowych wymiarów oferuje już coś, co będzie mu odpowiadać.
  • Kolejnym krokiem jest z pewnością wybór tkaniny.

CZY SĄ BARDZIEJ LUB MNIEJ ODPOWIEDNIE PODŁOGI?

Ustawienie słupa Maanta należy zaplanować na podłożu betonowym o grubości co najmniej 15cm. Jeśli dostępna jest powierzchnia pokryta i/lub wyłożona płytkami, zalecamy zakotwienie do leżącego pod nią betonu, jeśli ma on grubość co najmniej 15 cm. Następnie przestrzeń wokół słupka można ponownie wyłożyć płytkami.

Jeśli nie jest dostępna powierzchnia betonowa o grubości co najmniej 15 cm, zalecamy zainstalowanie i umieszczenie na ziemi cokołu betonowego o wymiarach co najmniej 60x60x60 cm na każdy słup.

OPCJA OSZCZĘDNOŚCIOWA - ZESTAW DO ZABUDOWY

Idealny do parkowania w sąsiedztwie domu

  • 2 zestawy kotew ściennych
  • 2 słupy stalowe Ulysses
  • 1 żagiel EasyShade HDPE w standardowych rozmiarach do wyboru z dostępnych na stronie

OPCJA PRESTIGE Z PARKINGIEM WIELOPOZIOMOWYM - ZESTAW "GRATIS

Idealny dla kilku samochodów i dla zapewnienia całkowitej szczelności konstrukcji

  • 4 lub więcej słupów Alu-Simple (wielokrotność 2)
  • 2 lub więcej żagli "Made in Italy" w tkaninie Purishade®

1 • JAKĄ TKANINĘ WYBRAĆ?

OPCJA OSZCZĘDNOŚCIOWA

Oddychająca tkanina HDPE jest zdecydowanie najlepsza dla opcji oszczędzania pieniędzy jak:

• Jest całkowicie odporna na rozdarcia, więc w przypadku gradu nie będzie miała problemów. 

• W sytuacji silnego wiatru (np. gradu) jej naturalny perforowany splot będzie przepuszczał powietrze. 

• W bardzo gorących sytuacjach tkanina HDPE będzie wyciągać gorące powietrze do góry.

OPCJA WIELOPARKINGOWA

Polecamy zdecydować się na naszą tkaninę Purishade® prestige.

• Jest to jedyna tkanina na rynku, która nie tylko gwarantuje nieprzepuszczalność nawet podczas wielogodzinnego deszczu, ale także zapewnia odpowiednią oddychalność i mikrocyrkulację powietrza. W ten sposób wiata samochodowa może zawsze pozostać dobrze wentylowana, nawet w najgorętsze dni. Dodatkowo, dzięki oddychalności, wiatr stawia mniejszy opór tkaninie, dzięki czemu konstrukcja jest bardzo odporna na wiatr, aż do 62 km/h.

• Purishade® chroni zacienione miejsce zarówno przed deszczem, jak i liśćmi, ptasim brudem i nie tylko.

• Polipropylen, zwany również Olefinem, wykazuje doskonałe właściwości mechaniczne, takie jak odporność na ścieranie.

2 • JAK PRAWIDŁOWO DOKONAĆ POMIARU?

OPCJA OSZCZĘDNOŚCIOWA - ZESTAW DO ZABUDOWY

• Przejdź do 'Markizy żaglowe > Markizy żaglowe oddychające'.

• Wybierz rozmiar, który najlepiej zakryje samochód, a przede wszystkim będzie odpowiednio mniejszy niż przestrzeń, którą wybrałeś na kotwice. Każda strona powinna być co najmniej o 70 cm do jednego metra mniejsza niż odległość między słupkami i/lub kotwami ściennymi.

OPCJA PRESTIGE Z PARKINGIEM WIELOPOZIOMOWYM - ZESTAW "GRATIS

• Wybierz jeden z dwóch modeli żagli "Made in Italy": Saill lub Solaria. W pierwszym wariancie szwy są poziome, natomiast w drugim wariancie szwy są promieniste.

• Tkanina Purishade®.

• Standardowe lub niestandardowe rozmiary, aby stworzyć idealny żagiel dla Twojego parkingu.

3 • KTO PRZEPROWADZI MONTAŻ NAMIOTÓW ŻAGLOWYCH?

We wszystkich przypadkach za montaż odpowiada sam klient. Jednak klient nie zostanie w tej operacji pozostawiony sam sobie.

Zawsze służymy zdalną pomocą telefoniczną lub mailową.

Dodatkowo opublikowaliśmy poradniki w formie wideo, które krok po kroku pokazują, jak powinna przebiegać instalacja ad hoc.

JAKIE KORZYŚCI DAJE MI OSŁONA ŻAGLA W PORÓWNANIU Z INNYMI INSTALACJAMI?

Dach carportu z systemem żagli udaje się być mniej nieporęczny dzięki możliwości zakotwiczenia jednej lub kilku jego klap do istniejących wcześniej konstrukcji.

Ponadto, dzięki zakupowi naszego systemu słupów Alu simple shade sail, będzie można łatwo zmieniać wysokość wszystkich kątowników, które są zakotwiczone do słupów, według naszych upodobań. W ten sposób możemy łatwo obliczyć drogę słońca i przez cały czas chronić samochód przed promieniami słonecznymi.

Dodatkowo, biorąc pod uwagę wysokość samochodów, które zazwyczaj będą pod nimi zaparkowane, nasza osłona samochodowa przeciwgradowa będzie znacznie skuteczniejsza, ponieważ będziemy mogli znacznie mocniej przytrzymać osłonę na dachu samochodów. Nasz system naprawdę udaje się być czymś innowacyjnym pod względem funkcjonalności i stylu w porównaniu z tradycyjnym pokryciem carport.

Wreszcie kolejną zaletą jest z pewnością fakt, że jest on całkowicie wspornikowy, a zatem nie będziemy mieli żadnych przeszkód podczas otwierania drzwi samochodu.

Produkt dodany do listy życzeń