Bezpłatne planowanie i pomoc dla Ciebie! >>

Maanta: Produkcja markiz z żaglem przeciwsłonecznym i słupów z żaglem przeciwsłonecznym

Maanta została stworzona jako marka zarejestrowana przez Bega srl, dedykowana do bezpośredniej sprzedaży od producenta do konsumenta produktów funkcjonalnych, o doskonałym stosunku jakości do ceny, łatwych w instalacji.

Rozwój w sektorze mebli zewnętrznych rozpoczął się w 2006 roku, kiedy Marco i Andrea Bettega złożyli swój pierwszy wniosek patentowy na wynalazek mechanizmu zdolnego do rozciągania tkaniny markiz żaglowych w innowacyjny i funkcjonalny sposób.

Opracowane patenty (trzy dla OmbrelA, największej zwijanej osłony przeciwsłonecznej na rynku światowym, i kolejne trzy dla zwijanych markiz żaglowych) świadczą o wysokim poziomie badań, rozwoju i doskonalenia firmy Vicentina.

Współpraca w ostatnim czasie pokazuje, że droga do innowacji przyciąga kreatywne umysły pewnego kalibru.

Piazza Faber, w Tempio Pausania, zaprojektowany przez Renzo Piano

W czerwcu 2016 roku Bega srl wzięła udział w inauguracji Piazza Faber, w Tempio Pausania, stworzonego przez Renzo Piano, aby oddać hołd swojemu wielkiemu przyjacielowi Fabrizio De Andrè.

Pomysł polega na stworzeniu zwijanych markiz żaglowych zawieszonych na stalowych linach zakotwiczonych do istniejących budynków, tworzących kolorowe ołówki (Fabery, drogi De Andrè), które rozwijając się, stają się kolorowymi żaglami zdobiącymi plac.

Pomimo kilku zapytań od bardziej renomowanych firm, słynny liguryjski architekt wybrał firmę Bega srl, która jest w stanie dostarczyć innowacyjne, proste i funkcjonalne rozwiązanie napinania technicznego, które zapewniło lata stabilnego otwierania i zamykania 14 żagli sterowanych wspólnie przez jedną elektroniczną jednostkę sterującą.

Projekt

Dzięki zdobytemu doświadczeniu i połączeniu technologii żeglarskiej z innowacyjnością, wszystkie nasze produkty są projektowane we własnym zakresie przy użyciu nowoczesnego oprogramowania 3D. To właśnie dzięki temu profesjonalizmowi jesteśmy w stanie wyprodukować żagle rolowane o powierzchni 80 metrów kwadratowych, z rolerami o długości do 13 metrów, które mogą być zdalnie sterowane za pomocą aplikacji zainstalowanych na telefonach komórkowych. Jesteśmy jedną z zaledwie dwóch firm na świecie, które są w stanie wyprodukować żagle do tego rozmiaru z optymalnym naprężeniem.

Produkcja

Produkcja opiera się na różnych logikach, chociaż kładziemy duży nacisk na obróbkę wewnętrzną, szczególnie w przypadku produktów ze stali i aluminium. Z kolei w zakresie produkcji tekstylnej opracowaliśmy najbardziej odpowiednie dla naszych potrzeb tkaniny we współpracy z imponującymi, zaawansowanymi technologicznie firmami ze Wschodu. Tkaniny te są przetwarzane zgodnie z naszymi specyfikacjami, przy użyciu naszych własnych maszyn i technologii. Stosunek jakości do ceny, który jesteśmy w stanie zaoferować, jest wynikiem naszych badań nad najbardziej odpowiednimi surowcami oraz najbardziej racjonalnego i profesjonalnego przetwarzania.

Nasza firma stara się oferować swoje produkty, wyjaśniając przede wszystkim, na czym polega wartość dodana każdego z nich: nie jesteśmy firmą, która kupuje coś opakowanego, zmieniając etykietę, ale zawsze tworzymy coś oryginalnego i inaczej funkcjonalnego.

Mocno stawiamy na młodych ludzi: nasza kadra kierownicza ma znacznie poniżej 40 lat, podobnie jak nasi współpracownicy.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekazać Państwu trochę pasji, którą wkładamy w każdą z naszych kreacji.

Jesteśmy korporacją pożytku publicznego
Benefit Societies (SBs) reprezentują "ewolucję samej koncepcji firmy": dążąc do zysku, są one również zaangażowane w tworzenie pozytywnego wpływu. Do celów swojej działalności włączają one dążenie do pozytywnego oddziaływania na społeczeństwo i biosferę.

Jest to transformacja modeli biznesowych, które oprócz realizacji celów zarobkowych dobrowolnie wyznaczają sobie jeden lub więcej celów przynoszących wspólne korzyści, zapewniając odpowiedzialność, zrównoważony rozwój i przejrzystość.

Raport o oddziaływaniu 2020, kliknij tutaj.

 

Skontaktuj się z nami teraz!

Produkt dodany do listy życzeń