Prezentujemy stworzenie eleganckiego dehor przy basenie w południowo-zachodniej Francji. Lato w Oksytanii charakteryzuje się słonecznymi i ciepłymi dniami, chociaż czasami zdarzają się deszcze, a zwłaszcza burze.
 
Nasz klient szukał więc eleganckiego, a zarazem funkcjonalnego rozwiązania do zacienienia basenu i strefy wypoczynkowej. Rozwiązanie, które pozwoliłoby stworzyć komfortowe zacienione miejsce, a jednocześnie chroniło przed deszczem i letnimi burzami.

Do pokonania były dwa obszary: część wypoczynkowa przy basenie z wiklinowym stołem i krzesłami oraz w pełni wyposażona kuchnia na świeżym powietrzu, z grillem i piecem opalanym drewnem. Krótko mówiąc, chodzi o to, aby jak najlepiej wykorzystać lato i chwile spędzone w towarzystwie.

Dynamizm żagli przewiewny
Wybranym rozwiązaniem jest gra dwóch żagli Solaria HDPE, jeden do przykrycia części wypoczynkowej, a drugi do przykrycia kuchni przy basenie.
Wybór koloru Graphite zapewnia dodatkowy cień, ale także nutę elegancji i współczesnego stylu, który idealnie pasuje do nowoczesnego domku. Nowoczesny wystrój wnętrza z antracytowymi tonami tworzy wyrafinowane i komfortowe środowisko.
Wybrana tkanina to HDPE: 320g polietylen pierwotny. Jest to idealny wybór do zacienienia, relaksu na chłodniejszym powietrzu i ochrony tarasu przed letnimi burzami i gradem.

Wzornictwo i trwałe akcesoria
Również akcesoria są w pełni skoordynowane. Klient wybrał maszty Ulisse o podstawą 75° i wykończeniu antracytowym. Produkt ten jest doskonałym połączeniem funkcjonalności i designu. Design, ponieważ jego eliptyczny profil, jak również nachylenie, sprawiają, że idealnie pasuje do nowoczesnego otoczenia willi. Funkcjonalne, ponieważ dzięki wielu punktom kotwiczenia klient mógł zakotwiczyć do konstrukcji kilka żagli. Dodatkowo, akcesoria do stężeń wiatrowych dodatkowo wyważyły konstrukcję.

Wybrane kotwy ścienne to Zestaw Muscle x3 i Zestaw Simple: dzięki lince żeglarskiej, zabarwionej na srebrno, która utrzymuje wszystko na miejscu, pozwalają na zabawę z wymiarami. Zestaw Muscle x3 zapewnia ekstremalną wytrzymałość kotwicy, podczas gdy linka zestawu Simple pozwala na zakotwiczenie żagla do masztu Ulysses umieszczonego nad basenem.

Dzięki Sebastien za podzielenie się z nami tymi wspaniałymi zdjęciami!

Zakupione produkty:
2 x SolariA Przeciwsłoneczny żagiel Graphite HDPE na miarę
1 x Ulisse - Maszt do żagli - antracyt - podstawą 75°
4 x Zestaw montażowy ścienny SimplE
1 x Zestaw montażowy ścienny Muscle x3: Śruby rzymskie z rolkami
1 x Śruba rzymska napinacz tylny

Related products

Solaria Przeciwsłoneczny to promieniście cięty żagiel zacieniający wykonany z oddychającej tkaniny Meshnet® HDPE 320, która chroni przed intensywnym upałem i gradem oraz zabezpiecza przed promieniowaniem UV i silnym wiatrem. Jest to idealne rozwiązanie do osłaniania obszarów zewnętrznych, takich jak ogrody, tarasy, penthousy i miejsca parkingowe. Cięcie...
112,77 zł
Tylny drążek zabezpieczający przed naporem wiatru Muscle x3 to akcesorium umożliwiające dodatkowe ustabilizowanie żagli przeciwsłonecznych Maanta.Dzięki zastosowaniu zestawu Muscle x3, w który jest wyposażony, będzie można z łatwością wygenerować siłę i naprężenie w celu wyrównoważenia siły wywieranej na przód żagla przeciwsłonecznego.W ten sposób...
948,36 zł 1 129,00 zł
Ulisse, maszt do żagli cieniujących, który łączy w sobie solidność, design i funkcjonalność. Wykonane ze stali eliptycznej, oferujeniezrównaną wytrzymałość na zginanie w porównaniu do masztów okrągłych.Jest to praktyczne i bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich żagli Maanta.Dzięki 6 punktom mocowania, Ulisse umożliwia dobrą regulację cienia. Stal...
Płyty i uchwyty do montażu ściennego

Zestaw montażowy ścienny Muscle x3: Śruby rzymskie z rolkami

Maanta
164,43 zł 189,00 zł
Zestaw Muscle x3 zapewnia potrójną siłę wywieraną na linę dzięki możliwościom mechanicznym, uzyskiwanym dzięki zastosowaniu krążków linowych. Jest to z pewnością najbardziej skuteczny system napinania żagli przeciwsłonecznych,  gwarantujący ich zabezpieczenie przed wiatrem i lepszy odpływ wody deszczowej. Specyficzny, a jednocześnie łatwy w montażu....
Płyty i uchwyty do montażu ściennego

Zestaw montażowy ścienny SimplE - INOX / OCYKOWANY

Maanta
112,77 zł
Uchwyt montażowy ścienny SimplE został zaprojektowany w celu zagwarantowania najwyższej funkcjonalności przy bezkonkurencyjnej cenie.W odróżnieniu od innych zestawów dostępnych w sprzedaży, preferowaliśmy opracowanie własnego rozwiązania montażowego, odpowiednio zwymiarowanego dla obciążeń, którym żagle przeciwsłoneczne są poddawane.Dlatego właśnie...
Produkt dodany do listy życzeń