Ivan mieszka we wschodnim regionie Czech, a jego dom znajduje się u podnóża wzgórza. Klimat jest łagodny i ze względu na częste deszcze w zimnych miesiącach, potrzebował pokrycia zewnętrznego obszaru w ogrodzie. Ivan urządził już kącik z sofami i małym stolikiem, a jego zamiarem było stworzenie wodoodpornej osłony, aby mógł w pełni wykorzystać swoją przestrzeń na zewnątrz i stworzyć miejsce do relaksu.

Mając do dyspozycji jedynie niewielką ścianę z bloków kamiennych, oparł się o ziemię o niewielkim nachyleniu i postanowił wykorzystać ją jak najlepiej: instalując maszt na większej wysokości niż pozostałe punkty kotwiczenia, podniósł żagiel i stworzył pod nim bardzo dużą przestrzeń, unikając ewentualnego poczucia klaustrofobii spowodowanego wielkością żagla.

Tkanina Weathertech: Wodoodporny i oddychający
Ivan wybrał wodoodporny żagiel SolariA do swojego ogrodu, aby lepiej chronić wszystkie meble i całkowicie osłonić 20 metrów kwadratowych ogrodu. Wybrany kolor biały daje dużo światła do otoczenia, podczas gdy ciemniejszy kolor pochłonąłby zbyt dużo światła, tworząc naprawdę ciemną atmosferę w tej sytuacji.

Zmienna wysokość masztów Alu-SimplE
Wybrane maszty to Alu-Simple, dzięki czemu Ivan będzie mógł w pełni wykorzystać nachylenie żagla i doskonale odprowadzać wodę nawet w przypadku ulewnego deszczu. Kolor antracytowy doskonale pasuje do mebli zewnętrznych i tworzy doskonały kontrast z przejrzystością żagla, czyniąc go jeszcze bardziej widocznym. Wybrane nachylenie 75° nadaje nowoczesnej przestrzeni więcej harmonii i dynamizmu.

Instalacja odbyła się w maju 2021 roku.

Dziękujemy Ci, Ivan, za zaproszenie nas do Twojego ogrodu!

Lista zakupionych produktów
1 x Solaria biała WP standardowy rozmiar 4x5 m
2 x Maszt Alu-SimplE Anthracite z podstawą 75°
2 x Zestaw montażowy ścienny Muscle x 3 Stal nierdzewna
1 x Lina żeglarska beżowa 10 m
2 x Uniwersalna knaga do nawijania liny


Produkt dodany do listy życzeń