Odkryj nowy ekologiczny dywan zewnętrzny „EF Maat”
W cenie od 249,00 zł!

5 wskazówek, jak urządzić ogród w prosty, ale efektowny sposób

Ogród to przedłużenie domu, miejsce relaksu, spotkań towarzyskich, a nawet kultywowania pasji. Umeblowanie tej zewnętrznej przestrzeni może zmienić ją w oazę spokoju lub idealne miejsce do organizowania imprez i przyjęć.

Aby jednak w pełni wykorzystać przestrzeń zewnętrzną, konieczne jest wykonanie kilku kroków, więc oto 5 przydatnych wskazówek, o których należy pamiętać, myśląc o umeblowaniu ogrodu:

1. Planowanie i układ: Przed zakupem mebli i akcesoriów ważne jest, aby uzyskać ogólne wyobrażenie o tym, jak ma wyglądać ogród. Oprócz wzięcia pod uwagę takich aspektów, jak światło słoneczne i cień, warto wcześniej zdecydować, jaki trend chcesz wybrać, aby zachować spójny styl.  

2. Meble odporne na warunki atmosferyczne: Nie oszczędzaj na jakości materiałów w swoich meblach ogrodowych! Preferuj meble zaprojektowane tak, aby wytrzymać najgorętsze temperatury w lecie i najzimniejsze w zimie. Preferowane materiały to syntetyczny rattan, aluminium i stal nierdzewna, ponieważ są one nie tylko bardzo trwałe, ale także wymagają bardzo niewielkiej konserwacji.

3. Odpowiednia osłona: Aby móc korzystać z zielonego zakątka przez cały rok i w każdych warunkach pogodowych, konieczne jest zainstalowanie odpowiedniego zadaszenia. Istnieje wiele różnych rozwiązań, od markiz po żagle zacieniające, od altan po pergole. Ważne jest, aby zachować pewną spójność z meblami i akcesoriami.

4. Oświetlenie otoczenia: Ponownie w celu maksymalnego wykorzystania ogrodu zaleca się zainstalowanie systemu oświetlenia, który może poprawić atmosferę podczas letnich wieczorów. Nawet w przypadku świateł na rynku istnieje niezliczona ilość rozwiązań, które można zastosować, chociaż lepiej jest wybrać rozwiązania o niskim wpływie na środowisko, takie jak taśmy LED.

5. Rośliny i kwiaty: Prawdziwym akcentem, który może nadać ogrodowi preferowany styl, jest obecność kwiatów i roślin. Wazony, donice lub pionowe ogrody sprawiają, że otoczenie jest żywe i relaksujące. Co więcej, podążając za sezonowością kwiatów i roślin, można zmieniać wygląd ogrodu kilka razy w roku. 

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz przekształcić swój ogród w przytulne i funkcjonalne miejsce, idealne do spędzania czasu na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną. Niezależnie od tego, czy szukasz relaksującego otoczenia, czy przestrzeni do spotkań towarzyskich, meble ogrodowe mogą zrobić różnicę!

Produkt dodany do listy życzeń