Program wysyłkowy Maanta i UPS

Maanta wierzy w bardziej zrównoważoną przyszłość i robi to do samego końca, na wszystkich etapach swojego łańcucha produkcyjnego. W 2020 r. uzyskała certyfikat SB, stając się tym samym Benefit Corporation, kwalifikacją korporacyjną przyznawaną firmom o długoterminowym pozytywnym wpływie na społeczeństwo i środowisko.

Zaangażowana w ciągłe działania i zintegrowane rozwiązania w celu wdrożenia wsparcia na poziomie społecznym i biosfery, Maanta tworzy powiązania z projektami i partnerami, którzy współpracują na rzecz tego samego wspólnego celu.

Dzięki programowi UPS Carbon Neutral Shipment firma Maanta jest zaangażowana w równoważenie emisji dwutlenku węgla uwalnianych do środowiska, a tym samym wpływu swoich przesyłek na klimat, poprzez wdrażanie naturalnych pochłaniaczy dwutlenku węgla, takich jak gleba i lasy.

Jak działa projekt kompensacji emisji CO2

W ramach programu UPS określa ilościowo ślad węglowy każdej przesyłki realizowanej przez Maanta, a następnie pokrywa zwiększoną stawkę bez dodatkowych kosztów wysyłki dla klienta w przypadku wszystkich zakupów w handlu elektronicznym; różnica w cenie pokryta przez Maanta jest ponownie inwestowana w sadzenie drzew w celu zmniejszenia śladu węglowego samej przesyłki.

Neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla metody wysyłki UPS są stale weryfikowane przez The CarbonNeutral Company i odpowiednie Societé Générale de Surveillance (SGS).

Więcej informacji, kliknij tutaj

Produkt dodany do listy życzeń