Bezpłatne planowanie i pomoc dla Ciebie! >>

SolariA Wodoodporny
Nasz najlepszy żagiel przeciwsłoneczny, krój radialny

Solaria o kroju radialnym wykonana z innowacyjnej tkaniny ekologicznej Purishade®. Główne cechy charakterystyczne - Krój radialny - Wiatr do 62 km/h - Tkanina polipropylenowa Purishade® 270 gr/m2 - Uszczelnione szwy cyfrowe - Wyprodukowany we Włoszech..Krój radialny został stworzony w 1983 roku przez projektanta żagli Toma Schnackenberga i zapoczątkował...
 • Purishade 270g
  Purishade 270g
 • 2 lata gwarancji
  2 lata gwarancji
2 329,00 zł

SolariA Przeciwsłoneczny
Nasz najlepszy żagiel przewiewny, krój radialny

Solaria przeciwsłoneczna to wyprodukowany we Włoszech żagiel zrealizowany z bardzo wytrzymałego materiału Meshnet® HDPE o gramaturze 320 gr na metr kwadratowy. Główne cechy charakterystyczne - Krój radialny - Tkanina Meshnet HDPE 320 gr - Szwy cyfrowe - Pierścienie ze stali nierdzewnej - Wyprodukowany we Włoszech ..Optymalnie zabezpiecza przed...
 • 2 lata gwarancji
  2 lata gwarancji
2 009,00 zł

Saill Wodoodporny
Wysokiej jakości żagiel słoneczny

Wodoodporny i Przeciwsłoneczny żagiel Sail made in Italy wykonany z innowacyjnego i przyjaznego dla środowiska materiału Purishade®. Główne cechy charakterystyczne - Krój horyzontalny (pasy) - Purishade®270 g/m² - Uszczelnione szwy cyfrowe - Made in Italy..Zapewnia optymalną ochronę przed promieniowaniem UV (UPF50+), deszczem, słońcem i wiatrem.Nowoczesne...
 • Purishade 270g
  Purishade 270g
 • 2 lata gwarancji
  2 lata gwarancji
1 629,00 zł

Saill Przeciwsłoneczny
Markiza żaglowa przewiewna wysokiej jakości

Żagiel przeciwsłoneczny Saill made in Italy wykonany z innowacyjnego i przyjaznego dla środowiska materiału Meshnet® HDPE. Główne cechy charakterystyczne - Krój horyzontalny (pasy) - Tkanina Meshnet HDPE 320 gr/m² - Pierścienie ze stali inox 316 - Szwy cyfrowe - Made in Italy..Wyprodukowany we Włoszech żagiel przeciwsłoneczny Saill wykonany z bardzo...
 • 2 lata gwarancji
  2 lata gwarancji
1 359,00 zł

EasyShade 2.0 Wodoodporny
Produkt wyjściowy o doskonałym wskaźniku jakościowo-cenowym

Ten wodoodporny i przeciwsłoneczny żagiel jest wersją wyjściową produktu i oferuje doskonały  stosunek jakościowo-cenowy. Bardzo łatwy montaż, główne cechy charakterystyczne - Krój horyzontalny (pasy) - Poliester 160 gr/m2 - Szwy zapewniające wodoodporność  - Pierścienie ze stali nierdzewnej 316..Zapewnia optymalną ochronę przed słońcem, deszczem i...
 • 2 lata gwarancji
  2 lata gwarancji
209,00 zł

EasyShade Przewiewny
Zacienienie w doskonałej cenie

Ten przeciwsłoneczny żagiel jest wersją wyjściową produktu i oferuje doskonały  stosunek jakościowo-cenowy. Bardzo łatwy montaż, główne cechy charakterystyczne - Krój horyzontalny (pasy) - Tkanina 180 gr/mkw - Pierścienie ze stali nierdzewnej .. EasyShade Przewiewny to żagiel przeciwsłoneczny zabezpieczający przed wiatrem i gradem dzięki zastosowaniu...
 • 2 lata gwarancji
  2 lata gwarancji
159,00 zł

Próbki tkanin Solaria i Saill

Poznaj na własnej skórze innowacyjne tkaniny techniczne Maanta!Wodoodporny Purishade®Ta rewolucyjna wodoodporna tkanina na żagle jest wynikiem wielu lat rozwoju i badań.Purishade® jest wodoodporny i oddychający jednocześnie, z trwałą kolorystyką, odporny na trakcję i ścieranie.Jest produkowany w sposób przyjazny dla środowiska (certyfikat niskiego wpływu...
4,00 zł

Maistra
designerska altana aluminiowa z przesuwanym dachem

Innowacyjna altana pergola Maistra jest w całości wykonana we Włoszech z najwyższej jakości surowców przeznaczona do użytku zewnętrznego.Manewry otwierania i zamykania są niezwykle płynne i szybkie. Dostawa w ciągu kilku dni, DIY montaż w kilka godzin. Maistra będzie się świetnie prezentować w każdej sytuacji i miejscu, np. w ogrodzie, patio, przy basenie...
 • Purishade 270g
  Purishade 270g
 • 2 lata gwarancji
  2 lata gwarancji
 • wind resistance max 51-62
  wind resistance max 51-62
 • 500mm water column
  500mm water column
 • UV protection UPF 50
  UV protection UPF 50
 • 3 year warranty
  3 year warranty
 • cyfrowe ciecie
  cyfrowe ciecie
13 271,20 zł 16 589,00 zł
pozostały czas

Spostrzeżenia

Dlaczego warto wybrać żagiel kwadratowy?

Można je zastosować w każdej przestrzeni: kwadratowy kształt idealnie pasuje na balkony, werandy, ogrody, pergole, ale także tarasy i balkony!

Kwadratowe żagle są dobrą alternatywą dla klasycznej drewnianej pergoli, w przypadku której często konieczne jest występowanie o pozwolenia i zezwolenia.

Są praktyczne: markizy z żaglem kwadratowym można łatwo zamontować i w razie potrzeby zdemontować. Nie są potrzebne żadne zezwolenia ani specjalistyczna praca. Instalacja jest szybka i łatwa dzięki ekskluzywnym mocowaniom oferowanym przez Maanta: słupki do żagli zacieniających lub płyty ścienne!

Można je łączyć: dzięki naszym tyczkom i kotwom ściennym można ustawić obok siebie kilka namiotów żaglowych, tworząc dynamiczny i przyciągający wzrok efekt. Rozwiązanie to jest również przydatne do pokrywania dużych powierzchni bez konieczności tworzenia jednego żagla, który, zwłaszcza w wersji wodoodpornej, byłby trudny do napinania i konserwacji w czasie.  

Są eleganckie: Żagle cieniujące Maanta dodadzą Twojemu ogrodowi dodatkowego uroku. Dzięki unikalnemu wzornictwu Maanta, uzyskasz przewiewną i elegancką osłonę designerską. Co więcej, można również odchylić kilka klap, aby uzyskać piękny efekt dwuspadowego dachu.

Jaki model wybrać?

 • Easy Shade, nasz podstawowy ślizgacz, doskonały stosunek jakości do ceny. Dostępne w dwóch wersjach: wodoodpornej i oddychającej.
  Wodoodporny żagiel wykonany jest z tkaniny poliestrowej o gramaturze 160 g. Uszczelnione szwy zapewniają, że jest on wodoodporny! Oddychająca tkanina to mocna dzianina HDPE (polietylen) o gramaturze 180 gramów na metr kwadratowy, idealna do ochrony przed upałem i słońcem oraz zapewniająca ekstremalny chłód!
 • Saill: nasz żagiel premium! Całe doświadczenie i jakość Made in Italy, aby zaoferować elegancki i niezwykle funkcjonalny produkt. Dostępne zarówno w wersji wodoodpornej, jak i oddychającej.
 • SolariA: nasz żagiel kwadratowy z najwyższej półki. Najpiękniejszy i najbardziej wytrzymały żagiel Maanta. Cięcie radialne bezpośrednio inspirowane światem żeglarskim dla eleganckiego i wytrzymałego produktu.

FAQ

Aby zainstalować żagiel kwadratowy w doskonały sposób, konieczne jest zapewnienie czterech punktów zaczepienia, po jednym na każdy róg żagla.
W Maanta oferujemy dwa rodzaje kotwienia: kotwienie do ściany lub kotwienie do słupa.
Zobacz naszą sekcję info i przewodniki

Aby zagwarantować optymalne naprężenie tkaniny, wolimy wyposażyć nasze żagle w punkty mocowania tylko na rogach, wykorzystując technologię X-tension.
Rozciągając żagiel wzdłuż jego przekątnych, zaobserwowaliśmy 73% redukcję centralnych kieszeni wodnych.
Tkanina jest rozciągnięta równomiernie, a siła jest w stanie dotrzeć do środka.
Dlatego też nigdy nie dodajemy oczek na obwodzie ani nie dokonujemy żadnych zmian w strukturze żagla.

Nie produkujemy żagli z całkowicie prostą burtą, ponieważ mogłoby to negatywnie wpłynąć na optymalne napięcie środkowej części żagla.
Należy jednak pamiętać, że nasze żagle "Made in Italy" (tzn. wszystkie modele "Saill" i "Solaria") mają minimalną wklęsłość, która odpowiada 2% długości boku referencyjnego. Tak więc na przykład 5-metrowy bok ma maksymalną wklęsłość (w środku boku) wynoszącą 10 cm.

Namioty żaglowe nie są przeznaczone do montażu na pergoli, ale przy zastosowaniu odpowiednich środków można stworzyć bezpieczną i wytrzymałą konstrukcję!
Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę, że żagle potrzebują dużego kąta nachylenia, zwłaszcza gdy są wodoodporne, więc zawsze planuj kąt nachylenia na poziomie 25%.
Kolejnym podstawowym punktem jest prawidłowe wykonanie pomiarów: pamiętaj, aby odjąć co najmniej 35 cm z każdego rogu, aby mieć dobrze napięty i pochylony żagiel.

Oczywiście! że możesz! Zwłaszcza przy pokrywaniu dużych powierzchni świetnym rozwiązaniem jest ustawienie dwóch żagli obok siebie lub jeden na drugim! Nie tylko tworzy to bardziej przewiewną i dynamiczną strukturę, ale także jest łatwiejsze w utrzymaniu.

Duże żagle, szczególnie jeśli są wodoodporne, potrzebują dużego kąta nachylenia i optymalnego napięcia!
Zatem im większy żagiel, tym większy wysiłek.


Sprytnym rozwiązaniem jest, zamiast kwadratowego żagla cieniującego, połączenie dwóch trójkątnych żagli, tworząc w ten sposób przewiewny i dynamiczny kwadrat!

Produkt dodany do listy życzeń